Kurs dla par

Przez wiele lat będąc uczestnikami uroczystości weselnych obserwujemy oraz rejestrujemy wydarzenia związane z nimi.

Każda z par w tym dniu chciałaby wypaść nienagannie. Zawsze służymy pomocą podczas tego najważniejszego dnia, jednak przez stres związany z przyjęciem sakramentu małżeństwa nasze wskazówki ulatują z Państwa pamięci i w efekcie nie wszystko wychodzi tak jak powinno.

W związku z powyższym przychodzimy do Państwa z profilaktyczną pomocą w formie kursu weselnego dla par młodych.

Co jakiś czas zamieścimy dla Państwa lekcję z kursu dla młodych par.

1.Podczas przysięgi patrzycie Państwo na Siebie oraz stoicie naprzeciw Siebie. Ksiądz jest od udzielania Państwu sakramentu, a nie od uczestniczenia w tzw. trójkącie tudzież mercedesie. Zdarza się, że Pan młody lub Pani młoda składa przysięge księdzu. Czasem ksiądz przypomni Państwu o poprawnej postawie podczas tego najważniejszego momentu.

Ironia jest taka – przy ewentualnym rozwodzie powiedzą Państwo że przysięgaliście księdzu a nie sobie nawzajem :)

2.Podczas przysięgi, mówicie Państwo najczęściej do mikrofonu. Jak każdy wie ślub w kościele jest nie do powtórzenia. Więc warto wykazać się podczas mówienia sobie nawzajem tych ważnych słów. Jeśli mówicie Państwo do mikrofonu to mówcie głośno. Niech was wszyscy usłyszą. Warto pokazać wszystkim gościom w kościele jaka rozpiera Was duma. W przypadku gdy ksiądz lub jego pomocnik trzymają źle (np. za daleko) mikrofon to proponujemy, żebyście wykazali się odwagą i sami podsuneli ten ważny w tym momencie rekwizyt blisko ust.